Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi


Antivirüs Programı Kurulumu

Akdeniz Üniversitesi Antivirüs Sistemi yenilenmiştir. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Lisanlı olarak satın alınmış olan ESET Smart Security Business Edition ürünümüzü bilgisayarınıza kurabilmek için aşağıdaki linkler kullanılabilir.

Antivirüs Programı Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi içerisinde güncelleme yapabilmektedir. Uzun süre Akdeniz Üniversitesi yerleşkesi dışına çıkacak olan kullanıcılar Bilgisayar Bilimleri ve Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne bilgi verilmesi durumunda Yerleşke dışında da antivirüs programını kullanabileceklerdir.

Kurulum için aşağıda yer alan linklerden yararlanabilirsiniz:

32 bit Windows İşletim Sistemleri için

http://proje.akdeniz.edu.tr/antivirus/eset/tr/essbe_nt32_trk.exe (Türkçe)
http://proje.akdeniz.edu.tr/antivirus/eset/eng/essbe_nt32_enu.exe (İngilizce)

64 bit Windows İşletim Sistemleri için

http://proje.akdeniz.edu.tr/antivirus/eset/tr/essbe_nt64_trk.exe (Türkçe)
http://proje.akdeniz.edu.tr/antivirus/eset/eng/essbe_nt64_enu.exe (İngilizce)

Android İşletim Sistemli Mobil Cihazlar için

Androit işletim sistemi kurulu olan mobil cihazlar için kurulum aşağıdaki linkten kurulum yapıldıktan sonra Bilgisayar Bilimleri ve Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne getirilerek cihazın aktivasyonunu yaptırmaları gerekmektedir.

http://proje.akdeniz.edu.tr/antivirus/eset/mobil/android/emsandroid2x.rar
Virüslerden korunmak için, merkezimizde yapılandırmış olduğumuz ESET Smart Security Business Edition Antivirus Sunucusunu kullanarak bu uygulamanın bütün bilgisayarlara kurulması gerekmektedir.

Sistem bilgisayarlara kurulurken tüm ayarları Sunucudan alacağı için kullanıcının güncelleme , tarama ve herhangi bir ayar yapmasına gerek yoktur.

Uygulama bilgisayarınızı virüs ve casus yazılımlara (spyware, adware trojan vs..) karşı koruduğu gibi bilgisayarınıza diğer bilgisayarlardan yapılan atakları otomatik olarak engellemektedir.Aynı zamanda sizin bilgisayarınızdan da diğer bilgisayarlara atak yapılmasını engellemektedir.

Uygulama gelen ve giden maillerinizi de tehditlere karşı tarayarak güvenli mail almanızı ve göndermenizi sağlamaktadır.

Bu uygulama bilgisayarınızın sistem kaynaklarını çok az kullanmaktadır. Böylelikle bilgisayar performansına zarar vermemektedir.

Bu yüzden bütün bilgisayarlarda başka antivirüs uygulamaları varsa onların kaldırılıp Akdeniz Üniversitesinin lisanslı olan ESET Smart Security Business Edition Antivirus yazılımının kurulmasını önemle tavsiye ediyoruz.

Yukarıdaki linkler yardımıyla işletim sisteminize ve donanımınıza uygun olan programı seçerek kurulumu yapabilirsiniz.

Kurulumdan sonra görev çubuğunda oluşacak olan ESET simgesi yeşil bir renk alacatır. Herhangi bir sorun, tehdit veya olumsuz bir durumda bu simge başka bir renge dönüşür.

Herhangi bir sorun olduğunda veya teknik destek için Bilgisayar Bilimleri ve Araştırma ve Uygulama Merkezi arayınız.

Not : Yukarıdaki kurulum yönergeleri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Dışında kalan Fakülte, Yüksekokul ve İdari birimler içindir. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi içindeki bilgisayar kullanıcıları bu uygulamadan faydalanmak için Hastane Bilgi İşlem’i aramalıdır.

Bilgi ve Destek için :
0242 227 44 00 –  1420 /1404 /1568

email: baumdestek@akdeniz.edu.tr


Son Güncelleme : 2 Haziran Perşembe 2016
60