Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi


AUTODESK Hizmetleri

Birimimiz ile Autodesk firması arasında yapmış olduğumuz ortak çalışmalar neticesinde özellikle mühendislik ve mimarlık alanlarında fayda sağlayacak olan Autodesk yazılımlarının akademik lisansları, okul başına kurumsal kullanıcı ile 1250 kullanıcı olacak şekilde ücretsiz olarak kullanılabilir durumdadır. Ayrıca hem personelimiz hem de öğrencilerimiz bireysel olarak başvuru yaparak da 2 adet bilgisayarında kullanacak şekilde bireysel olarak Autodesk lisanslarına sahip olabilir.

Autodesk Çözümleri Eğitimin Hizmetinde

Sahip olduğu ileri teknoloji ve kapsamlı eğitim programları ile, geleceğin mühendis, tekniker, mimar, tasarımcı ve dijital sanatçılarının yetiştirilmesine katkı sağlayan Autodesk, Türkiye’de eğitime destek olmak ve genç nesillerin yeni teknolojiye erişimini sağlamak amacıyla, ürünlerinin akademik lisanslarını eğitim kurumlarına, öğrenci ve öğretmenlere ücretsiz olarak sunmaktadır.

KURULUM İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Eğitim Kurumları İçin: Autodesk Eğitim Topluluğu

Birimlerimizden bir temsilci, www.autodesk.com.tr/education veya www.tasarimveteknik.com/araclar  sitesinden Ücretsiz yazılım indirin başlığının altındaki Akademik Kurumlar linkini tıklayıp açılan listedeki yazılımlardan indirmek istediğiniz yazılım paketine ait ya da tek bir yazılıma ait  linke tıkladıktan sonra Sign In adımından biriminize ait bilgiler ile kayıt olup giriş yapabilirsiniz. Giriş bilgilerini biriminizdeki herkese duyuru yapılarak yayılması sağlandıktan sonra o birimdeki herkes aynı kullanıcı ile lisans kullanım hakkına sahip olabilmektedir. Toplamda birim başına 1250 adet bilgisayara kurup çalıştırma hakkına sahip olunmaktadır.

Öğrenci ve Öğretmenler İçin: Autodesk Eğitim Topluluğu

Öğrenciler ve öğretmenler, www.autodesk.com.tr/education veya www.tasarimveteknik.com/araclar  sitesinden Ücretsiz yazılım indirin başlığının altındaki Öğrenciler ve Öğretmenler linkini tıklayıp açılan listedeki yazılımlardan indirmek istediğiniz yazılımın linkine tıkladıktan sonra Sign In adımından kendinize ait bilgileriniz ile kayıt olup giriş yapabilirsiniz. Ardından bireysel olarak lisans kullanım hakkına sahip olabilirsiniz. 2 adet bilgisayara kurup çalıştırma hakkına sahip olunmaktadır.

Ücretsiz kullanıma sahip olunacak Autodesk yazılımları aşağıdadır.

1
AutoCADÇevrenizdeki dünyayı AutoCAD yazılımı ile tasarlayıp şekillendirin. Dokümantasyonu hızlandırın, fikirleri akıcı bir biçimde paylaşın, kavramları üç boyutlu olarak daha kolay araştırın ve özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirin. Tasarımı bir sonraki adıma taşımanın vakti geldi.
2
AutoCAD ArchitectureAutoCAD® Architecture yazılımı, AutoCAD’in mimarlar için özelleştirilmiş sürümüdür. Mimari CAD özellikleri ile AutoCAD’in alışılmış ortamında daha kolay tasarlayibilir, dokümante edebilir ve taslaklar oluşturabilirsiniz.
AutoCAD Civil 3DAutoCAD® Civil 3D® inşaat mühendislerinin tasarım ve dokümantasyon gereksinimleri için hazırlanmış Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) çözümüdür.
4
AutoCAD ElectricalAutoCAD Electrical, özellikle elektrik konrol sistemlerinin tasarım ve dokümantasyonu için üretilmiş ve alanında lider uygulamadır.
AutoCAD Map 3DAutoCAD® Map 3D haritalama yazılımı, model-bazlı altyapı planlama ve yönetiminde kullanılır, CAD ile GIS verilerini birleştirek planlama ve mühendislik karar süreçlerine destek olur.
5
AutoCAD MechanicalAutodesk Dijital Modelleme çözümünün bir parçası olan AutoCAD Mechanical, 2D mekanik tasarım ve taslak oluşturmada üretim sektörünün standardıdır.
6
AutoCAD MEPAutoCAD’in mekanik, elektrik ve tesisat (MEP) bina sistemleri için üretilen sürümü olan AutoCAD MEP ile taslaklar oluşturun, tasarlayın ve dokümante edin.
7
AutoCAD Plant 3DÜretim tesislerini AutoCAD® Plant 3D yazılımı ile tasarlayın, modelleyin ve dokümante edin. Alışılmış AutoCAD® yazılım platformu üzerinde geliştirilmiş olan AutoCAD Plant 3D, modern 3D tasarım araçlarını tesis tasarımcılarına ve mühendislere sunuyor.
8
AutoCAD Raster DesignGüçlü resim düzenleme ve resim-vektör dönüştürme araçları sayesinde, AutoCAD® Raster Design yazılımı taranmış çizim ve planları alışılmış AutoCAD ortamı içinde kolayca temizlemenizi, düzenlemenizi, iyileştirmenizi ve saklamınızı sağlar. AutoCAD ailesinin diğer ürünleri ile birlikte kullanılabilir.
9
AutoCAD Structural DetailingAutoCAD® Structural Detailing, çeşitli türdeki çelik ve beton yapıların hassas detaylandırması ve fabrikasyon çizimleri için kullanılarak üretkenliği artırır.
10
Autodesk 3ds MaxAutodesk® 3ds Max®, oyun geliştiricileri, görsel efekt sanatçıları, hareketli grafik sanatçıları ve dijital medya tasarımı sektöründe çalışan diğer kreatif profesyoneller için tümleşik 3D modelleme, canlandırma, rendering ve kompozitleme çözümüdür.
11
Autodesk 3ds Max DesignAutodesk® 3ds Max® Design, mimarlar, tasarımcılar, inşaat mühendisleri ve görselleştirme uzmanları için, tasarımlarının arkasındaki öyküyü sunmalarını sağlayan, kapsamlı ve tümleşik bir rendering, 3d modelleme ve canlandırma yazılımıdır.
2
Autodesk Alias AutomotiveAutodesk® Alias® endüstriyel tasarım yazılımı kreatif tasarım süreçlerinizi bir eskiz, A Class yüzey modelleme ve görselleştirme araçları ailesi ile güçlendirerek, çarpıcı tasarımları rekabetçi bir hızla geliştirminizi sağlar.
13
Autodesk Alias DesignAutodesk® Alias® endüstriyel tasarım yazılımı kreatif tasarım süreçlerinizi bir eskiz, yüzey modelleme ve görselleştirme araçları ailesi ile güçlendirerek, çarpıcı tasarımları rekabetçi bir hızla geliştirminizi sağlar.
14
Autodesk Ecotect AnalysisAutodesk® Ecotect® Analysis yazılımı, masaüstü ve web servisleri üzerinden geniş bir yelpazede simülasyon ve analiz özellikleri sağlayan, kapsamlı bir kavramdan-detaya sürdürülebilir tasarım analiz aracıdır.
15
Autodesk InfraWorksAutodesk® InfraWorks yazılımı, kentsel planlama yapan inşaat mühendislerine, ulaşım ve şehir ve bölge planlama uzmanlarına, altyapı projelerinin oluşturulması, değerlendirilmesi ve iletişimi aşamalarında yardımcı olur.
16
Autodesk Inventor ProfessionalAutodesk® Inventor® 3D CAD yazılımı, 3D mekanik tasarım, ürün simülasyonu, araç üretimi, mühendislikten siparişe süreçler ve tasarım iletişimi için, kapsamlı ve esnek bir ürün ailesi sunar.
17
Autodesk MayaAutodesk® Maya® 3D canlandırma yazılımı, canlandırma, modelleme, simülasyon, rendering, eşleştirme ve kompozitleme araçlarından oluşan, kapsamlı ve genişletilebilir bir prodüksiyon platformudur.
18
Autodesk MotionBuilderSanatçılarınızın canlandırma üretimini artırarak daha kaliteli canlandırmalar yapmalarını sağlayın. Autodesk® MotionBuilder® gerçek zamanlı 3D karakter canlandırma yazılımı, film ve oyun canlandırma süreçlerini daha verimli hale getirir.
19
Autodesk MudboxAutodesk® Mudbox™ 3D dijital heykel ve boyama yazılımı, prodüksiyona hazır 3D dijital karakterlerin, teknik detaylarla boğuşmadan hazırlanabilmesini sağlar.
20
Autodesk Navisworks ManageAutodesk® Navisworks® Manage proje inceleme yazılımı, akıllı ve model tabanlı tasarımların, takvim, maliyet, görselleştime ve işbirliği araçları ile incelenmesini sağlarken, ileri koordinasyon ve çakışma tespiti özellikleri de sunar.
20
Autodesk Quantity TakeoffAutodesk® Quantity Takeoff yapı maliyet tahmin yazılımı, malzeme maliyetlerini daha kolay, daha hızlı ve daha kesin bir biçimde hesaplamanızı sağlar.
20
Autodesk Revit ArchitectureYapı Bilgi Modellemesi (BIM) amacına yönelik olarak geliştirilen Autodesk® Revit® Architecture yazılımı, tasarım kavramlarını hayata geçirip analiz etmenize ve koordine edilmiş tasarım verisini, dokümantasyondan inşaata kadar hassas bir biçimde yönetmenize yardımcı olur.
20
EAutodesk Revit MEPAutodesk® Revit® MEP yazılımı, mekanik, elektrik ve tesisat mühendisleri için bir BIM çözümüdür. Sistematik yapı projelerini kavram aşamasından inşaata kadar destekleyen tümleşik tasarım, analiz ve dokümantasyon araçları sağlar.
20
Autodesk Revit StructureAutodesk® Revit® Structure yazılımı inşaat mühendisliği firmaları için tasarım ve analiz araçları sağlayan bir yapı bilgi modellemesi (BIM) çözümüdür
23
Autodesk Robot Structural Analysis ProfessionalAutodesk® Robot™ Structural Analysis Professional yazılımı, inşaat mühendislerinin büyük ve karmaşık binaların tasarımında ihtiyaç duydukları ileri düzey analiz araçlarını sunar.
24
Autodesk ShowcaseAutodesk® Showcase® tasarım keşif ve 3D sunum yazılımı ile, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler ve pazarlama profesyonelleri, tasarım fikirlerinin iletişimini etkili bir şekilde yaparak karar süreçlerini kolaylaştırırlar.
25
Autodesk Simulation CFDAutodesk® Simulation CFD yazılımı, sıvı akışı ve termal simülasyonlara yönelik hassas ve esnek araçlar sağlar. Böylece tasarımları optimize etmek ve ürün davranışını üretimden önce görmeyi mümkün kılar.
26
Autodesk Simulation MechanicalAutodesk® Simulation Mechanical yazılımı ile gelen hızlı, hassas ve esnek mekanik simülasyon araçları, performası öngörmeye, tasarımları optimize etmeye ve ürün davranışını üretimden önce görmeye yardımcı olarak, pahalı prototiplere duyulan gereksinimi ortadan kaldırır.
27
Autodesk Simulation Moldflow Adviser UltimateAutodesk Dijital Prototipleme çözümünün bir bileşeni olan Autodesk® Moldflow® plastik enjeksiyon kalıplama simülasyon yazılımı, üreticilerin plastik kısımları ve enjeksiyon kalıpları değerlendirip ve optimize edebilmelerini ve enjeksiyon sürecini dijital ortamda inceleyebilmelerini sağlar.
28
Autodesk SketchBook DesignerAutodesk® SketchBook® Designer illüstrasyon yazılımı ile tasarım kavramlarını somutlaştırın ve çarpıcı görseller oluşturun.
29
Autodesk SmokeAutodesk® Smoke®, sadece kurgudan daha fazlasına ihtiyaç duyan video profesyonelleri için tasarlanmıştır. Kurgu ve görsel efekt iş akışlarını benzersiz şekilde biraraya getiren Smoke, 3D kompozitleme, renk düzeltme ve hareketli grafikler gibi pek çok araç sunar.
30
Autodesk SoftimageAutodesk® Softimage® yazılımı, yüksek performanslı bir 3D karakter canlandırma ve görsel efektler uygulamasıdır.
31
Autodesk Vault ProfessionalAutodesk® Vault veri yönetimi yazılımı, tasarım ve mühendislik gruplarının veri üretimi, simalasyon ve dokümantasyon süreçlerini yönetir. Tasarım verisi üzerinde daha fazla kontrol kurmayı mümkün kılan revizyon yönetim yetenekleri, tasarım verisinin tekrar kullanımı gibi araçlar sunar. Autodesk® CAD uygulamaları ile tam entegre çalışan Autodesk Vault veri yönetim yazılımı, ekiplerin daha iyi işbirliği yaparak projeleri zamanında tamamlamalarına yardımcı olur.
Bilgi ve Destek için :
0242 227 44 00 –  1420 /1404 /1568

email: destek@akdeniz.edu.tr


Son Güncelleme : 2 Haziran Perşembe 2016
63