Bilgisayar Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi

Personel e-posta

Web üzerinden e-Postalarınıza erişmek için  http://mail.akdeniz.edu.tr  adresinden giriş yapabilirsiniz.

 

e-Posta hesabınıza Bilgisayarınız, Cep telefonunuz veya Tablet cihazınızdaki Outlook vb uygulamalardan erişmek için aşağıdaki yardım linklerinden faydalanabilirsiniz.

  1. Microsoft Outlook ayarları
  2. Andoroid sistemler için yapılandırma ayarları
  3. Iphone/Ipad için yapılandırma ayarları

e-posta Şifre Değişikliği

e-Posta şifrenizi değiştirmek için http://mail.akdeniz.edu.tr  adresine mevcut kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapılması gerekmektedir.  Sağ üstteki Seçenekler tıklanır. Parolanızı değiştirin sekmesinden yeni parolanızı yazdıktan sonra Kaydet butonu ile şifreniz değişmiş olacaktır. (Yeni parolanız en az 8 karakter uzunluğunda ve daha önce kullanmadığınız bir şifre olmalıdır. Harf, rakam ve semboller kullanılması tercih edilmelidir.)

 e-posta Güvenlik Sistemi

Kurumumuz e-posta sistemi önünde çalışan e-posta güvenlik sistemi ile eposta hesaplarınıza zararlı içerikli veya gereksiz epostaların gelmesi engellenmiştir.

Ancak zararlı olmadığını düşündüğünüz ve sizin için gerekli bir eposta size ulaşmadığı zaman karantinaya alınmış olabilir. Bu gibi epostalarınızı görüp size sistemden gönderilmesini aşağıdaki linke tıklayarak eposta hesabınız ve şifreniz ile giriş yaparak kendinize gelmesini istediğiniz epostaları seçip serbest bırakabilirsiniz. Bu işlemi günün her saatinde yapabileceğiniz gibi karantinaya alınan epostalarınızı görüp sistemden serbest bırakabilmeniz için hergün saat 07.00 de bilgilendirme maili de ayrıca gönderilmektedir.

 

e-Posta Güvenlik Sistemi Karantina listesine erişim :

https://tm.akdeniz.edu.tr:8447